2011 m. lapkričio 4 d., penktadienis

Rimtas maistas - ŠONKAULIUKAI


Labai vykęs receptas. REKOMENDUOJU.
Būna vaikštai po parduotuvę ir nežinai ką gaminti.. Ir man taip šį kartą buvo (nors dažniausiai einu su sąrašėliu). Ėjau alkana, tai siaubingai visko norėjosi.. Ir nei iš šio nei iš to prisiminiau seniai valgytus šonkauliukus. Visus pasivaikščiojimus po parduotuvę užraukiau, susirinkau tik būtiniausius produktus ir lėkiau namo gaminti.
Mėsa ir marinatas:
600g kiaulienos šonkauliukų, 1 pakelis "SantaMaria" marinato (gi reikėjo labai greit pagaminti) su česnakais ir prieskoninėmis žolelėmis, 1 šaukšto medaus ir trupučio sojos padažo.
Šonkauliukus supjausčiau po vieną kauliuką atskirai, supyliau marinatą, dėjau šaukštą medaus, sojos ir viską gerai įtryniau. Indą uždengiau ir padėjau į šaldytuvą. Reikėjo palaikyti valandą.. Bet aš iš alkanumo prisikirtau bandelių, tai šonkauliukus kepiau jau kitą dieną. Mėsa buvo tokia minkšta.. mmm... aišku turbūt nelabai ekologiška su tokiu marinatu, bet bala nematė..
Taigi, kitą dieną į skardą įtiesiau kepimo popierių, pašlaksčiau alyvuogių aliejumi, sudėjau šonkauliukus parverstus ant šono, uždengiau folija ir kišau į 180 laipsnių karštumo orkaitę.
Tuo metu gaminau padažą:
keptuvėje išlydžiau šaukštą sviesto, dėjau šaukštą miltų ir apkepiau, įpyliau daug (apie pusė stiklinės) pomidorų padažo, įpyliau šiek tiek grietinėlės, šaukštą medaus, pipirų, čili pipiriukų, šaukštelį kario ir šaukštą konjako (o jei gaila, tai šaukštą brendžio). Viską apie minutę pakaitinau. Ištraukiau šonkauliukus, nuėmiau foliją, aptepiau pagamintu padažu ir kišau atgal į orkaitę dar 20 minučių.
Valgėme su salotomis. Salotų receptas čia.
P.S. Ačiū INUTEI (ji žino už ką :))..

1 komentaras: