2011 m. gruodžio 28 d., trečiadienis

Kalėdiniai nameliai

 

Visada stebėjausi kaip kažkas moka pagaminti tokius gražius namelius.. Nusprendžiau pabandyti ir aš.. Pirmieji namukai "ėjosi" sunkiau, bet vėliau įgudau.. ir namelių statymas "užkabino"..
Namukų tešlai naudojau savo pamėgtų sausainukų receptą:
200 g medaus
100 g sviesto
200 g cukraus
2 kiaušiniai
500 g miltų
1 a.š. kepimo miltelių
2 a.š. prieskonių (arba truputuką daugiau)- cinamono, imbiero, kardamono, muskato riešuto.
Medų, sviestą ir cukrų pašildome kartu, kol viskas suskystėja, cukrus ištirpsta. Atvėsinam. Įmušam ir išmaišom kiaušinį, dedam miltus, kepimo miltelius ir prieskonius, gerai išminkom. Padedam valandai į šaldytuvą. 
Po valandos dedam ant miltais pabarstyto kepimo popieriaus ir iškočiojam. Kad popierius neslidinėtų, po juo galite patiesti drėgną rankšluostį. Dedame iškirptas namuko trafareto dalis ir peiliu apipjauname. Atsargiai nuimame nereikalingas tešlos dalis.


Dedame popierių su namuko stogu ir sienomis į kepimo skardą, šauname į įkaitintą iki 200 laipsnių orkaitę ir kepame kol gražiai parus.
Iš tokio tešlos kiekio išeina apie 7-8 nameliai. Aš iškepiau 7, o iš likusios tešlos dar eglučių prikepiau.. 
Palaukiame kol visos namukų dalys atvės ir imamės klijavimo.


Visiems namukams suklijuoti ir papuošti reikės 3 kiaušinių baltymų, daug cukraus pudros (apie 500gr ar net daugiau) ir šiek tiek citrinos sulčių.
Kiaušinių baltymus paplakame šakute, išspaudžiame truputį citrinos sulčių ir gerai išmaišome, Pamažu pilame cukraus pudrą (geriausia būtų persijotą). Gerai išmaišome, kad neliktų gumulėlių. Cukraus pudros reikia tiek, kad glajus būtų pakankamai tirštas, bet ne per tirštas, nes bus sunku puošti.. Jei padauginote cukraus pudros, įlašinkite kelis lašus citrinos sulčių. Dėkite masę į konditerinį maišelį ir pradėkite statyti namą. Pradžioje suklijuokite sienas, vėliau namo stogą. Leiskite viskam gerai sustingti ir imkitės puošybos. Dekoruokite kaip išmanote. Mes naudojom spalvotus saldainius.. cinamoninius dribsnius čerpių imitacijai.. Kai viskas gerai sustingsta, pakuojame ir dovanojame.

6 komentarai:

 1. Puikus rajonėlis gavosi! Man šiais metais kantrybės užteko tik trim nameliams :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. O mane taip uzkabino.. tik gaila, kad neuzteko laiko visiems visiems ju prikepti.. Atsiprasau tu, kuriems namuko nebeliko...

  AtsakytiPanaikinti
 3. Laimutė (Mamytė)2012 m. sausio 6 d. 09:58

  Labai Tau ačiū už tokį gražų namelį,Tu tiek darbo ir meilės į jį įdėjai. Valgyti gaila. Stovi ant palangės ir laukia Lėjos. Po Kalėdų Lėja klausė - tu jau suvalgei Elingos namelį? Sakau - ne. Tai gal nori valgyti su manim? Sakau - aišku! Nors ir labai gaila rytoj valgysim.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Labai skaniai atrodo! Tik ar galėtumėte pasakyti namukų išmatavimus?

  AtsakytiPanaikinti
 5. Štai ir trafaretai, tekste ju nuoroda taip pat yra, tik kazkodel nesimato kad tai nuoroda.. http://receptumedis.lt/wordpress/wp-content/uploads/2011/12/namukas-1.pdf

  AtsakytiPanaikinti